Říkáte si, rád/ráda bych začal/a s golfem a nevíte jak, kde, nebo co vše potřebujete?

 1. Najít si ve svém okolí golfový klub nebo golfový areál, který má cvičnou louku (driving range), kde si můžete golf vyzkoušet.
 2. Je lepší se na prvních pár lekcí domluvit s trenérem, nebo cvičitelem golfu, který Vás naučí správné držení hole, správný postoj a švih, abyste hned na začátku nezískali špatné návyky. Kontakty většinou najdete na stránkách klubu, nebo Vám je poskytne recepce. Některé areály dělají i seznámení s golfem pro širokou veřejnost.
 3. Mezi tréninky si můžete chodit sami na tréninkové plochy zkoušet, co Vás trenér naučil.
 4. Na prvních pár lekcí kromě sportovního oblečení a pohodlné pevné obuvi nepotřebujete nic. Džíny na golf nepatří.
 5. Většina areálů nabízí zapůjčení golfového vybavení, hole si nemusíte hned kupovat.
 6. Trenér Vám případně pomůže vyhledat golfový set pro začátečníky, nejprve je ale potřeba vědět, jestli je pro vás přirozenější hrát na pravou nebo levou stranu (jako v hokeji).
 7. Většina hřišť má 9 nebo 18 jamek, ale jsou i menší areály s méně jamkami. Pokud byste chtěli hrát na golfovém hřišti, většinou je potřeba mít zkoušku způsobilosti, dříve také jako Zelená karta, pakliže není hřiště označeno jako veřejně přístupné. Můžete ale hrát i s doprovodem, který již golf hraje, záleží na každém areálu.
 8. V blízkosti Jihlavy se nacházejí tři místa, kde si můžete golf vyzkoušet. Golf Jihlava – areál u Příseky, 6-ti jamkové hřiště s cvičnou loukou, Golf Club Havlíčkův Brod – 9-ti jamkové hřiště s cvičnou loukou a Golf Resort Telč s 18-ti jamkovým mistrovským hřištěm a samozřejmě cvičnou loukou.
 9. Na tréninkové plochy mohou úplně všichni – golfisté i negolfisté. Přijdete na recepci, kde si půjčíte golfovou hůl, případně víc holí, zakoupíte si cvičné míčky, zaplatíte za vstup na cvičné plochy a můžete vyrazit trénovat. Maximální počet všech typů holí v bagu je 14, ale pro začátek Vám bude stačit mít klidně jen hole č. 7, S a putter.
 10. Dnes už neplatí mýtus, že golf je jen pro bohaté. Dá se říct, že golf je levnější než zimní dovolená. Ubytování, stravování a skipasy na týden stojí zhruba stejně jako celoroční hra na golfovém hřišti (když počasí dovolí).

Několik základních pojmů:

Driving range – cvičná louka na trénování golfových úderů, od krátkých po delší, bývá dostatečně dlouhá i široká

Chipping green – nízko střižená plocha na trénování přihrávek k jamce

Putting green – většinou tvarovaná plocha nízko střižené trávy s několika jamkami, kde se trénuje dohrávání do jamky

Driver – hůl na nejdelší odpaly s největší úderovou plochou a hlavou hole

Železo – označení jako např. 5, 7, 9, P, S apod. – každá z těchto holí se dle sklonu úderové plochy hlavy hole hodí pro různé vzdálenosti

Putter – hůl na dohrávání míčku do jamky

Zelená karta/osvědčení pro hru na hřišti/HCP 54 – je zkouška Vašich herních dovedností, přezkoušení ze základních golfových pravidel a golfové etikety, která se skládá s trenérem a umožní Vám vstup na golfové hřiště.

PAR – norma jamky, počet úderů, na kolik byste danou jamku měli zahrát

HENDIKEP/HCP – je číselné vyjádření herní úrovně amatérského golfisty. Na turnajích se používá jako „výhoda“ pro méně zkušené hráče, aby také mohli vyhrát a stíraly se tak výkonnostní rozdíly. Nejvyšší možný HPC je 54. 

GOLF RESORT TELČ CHYSTÁ V ROCE 2024 CCA JEDNOU ZA MĚSÍC V NEDĚLI V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH POŘÁDAT GOLFOVÉ KURZY PRO ZAČÁTEČNÍKY. BUDE SE JEDNAT O SKUPINY PRO 2-10 OSOB.

Termíny budou zveřejněny během března a v případě naplnění kapacity další termíny přidáme.

Cena 499,- Kč/osoba – možnost zakoupení ZDE

Cena 1.999,- Kč/osoba – navíc 3 golfové hole – možnost zakoupení ZDE

v ceně bude zahrnuto:

 • vstup na cvičné plochy – driving range a putting green
 • zapůjčení golfového vybavení
 • 80 míčků na driving range
 • golfový trenér
 • délka trvání 120 minut