Historie


V areálu Golf Resort Telč se nachází také impozantní budova penzionu Šiškův mlýn, která umocňuje pokojné a venkovsky laděné prostředí resortu a přispívá tak k celkově uklidňující atmosféře areálu. Budova se pyšní dlouholetou historií – jedná se o původní barokní mlýn, jehož kořeny sahají až do 14. století. Jednou z předností penzionu je jeho útulné rodinné prostředí, a je tak ideálním místem pro ubytování v blízkosti našeho resortu. Ať už pro své toulky hřištěm preferujete časné ráno či líné odpoledne, zdejší ubytování Vám nabídne veškerý potřebný komfort vycházející jak z unikátního historického prostředí, tak i dochozí vzdálenosti od první jamky.

Něco z historie:
První zmínka je z roku 1366, kdy byla založena obec Šiškov, která dle všeho zanikla za Husitských válek. Poté Jindřich z Hradce daroval Telči místo po zaniklé vsi, aby zde mohl být založen rybník, pod kterým tak vznikl první mlýn, mlýn Šiškovský.
Po více generací obhospodařovala rodina Šiškovských mlýn, sjížděli se zde pocestní ze širokého okolí na příjemné posezení, vyměňovali si zde zkušenosti a dozvídali se mnohé noviny ze světa i širého okolí.

O mnoho let později koupil mlýn pan Josef Procházka, od základu jej přestavěl a nechal zde zhotovit kamennou desku nad vchodem, která dodnes hlásá:
„Léta páně 1793 mlýn od základu dal postavit Josef Procházka, mlynář a téhož domu majitel.“
Za totalitního režimu byla budova využívána místní pionýrskou organizací.
Roku 1996 byla započata kompletní rekonstrukce zchátralého objektu, která trvala 3 roky a vysloužila si ocenění „Stavba roku 2000“.

V roce 2004 bylo u hotelového komplexu postaveno 18 – ti jamkové golfové hřiště a tím ukončen průběh přestavby Golf resort Telč.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com

Sign In